Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Białymstoku - Weterynaryjna sprawozdawczość statystyczna

Informacje

Zabezpiecz swoje gospodarstwo przed ASF

Informacja dla mieszkańców

Informacja dla mieszkańców terenów, na  których zostaną wyłożone przynęty ze szczepionką do zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących w akcji wiosennej  2024 roku. 

Ptasia Grypa

Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o wzroście występowania ognisk ptasiej grypy na terytorium kraju co skutkuje wzrostem ryzyka wystąpienia grypy ptaków na terenie województwa podlaskiego.

Informacja Głównego Lekarza Weterynarii na temat kontroli próbek żywności i materiałów paszowych pochodzących z Ukrainy

Nowe zalecenia dla drobiarzy!

W związku z publikacją Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 marca 2022 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii  informuje o zaleconych zmianach.

Komunikat w sprawie wymagań technicznych dla wspólnego logo podmiotów uprawnionych do prowadzenia sprzedaży wysyłkowej weterynaryjnych produktów leczniczych o kategorii dostępności OTC

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie wymagań technicznych dla wspólnego logo podmiotów uprawnionych do prowadzenia sprzedaży wysyłkowej weterynaryjnych produktów leczniczych o kategorii dostępności OTC

Wykaz sprzedawców detalicznych uprawnionych do oferowania weterynaryjnych produktów leczniczych na odległość na stronie GIW

W dniu 3 listopada 2021 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowane zostało rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2021/1904 z dnia 29 października 2021 roku w sprawie przyjęcia projektu wspólnego logo dla sprzedaży detalicznej weterynaryjnych produktów leczniczych na odległość.

Weterynaryjna sprawozdawczość statystyczna

Celem badań statystycznych jest dostarczenie informacji o działalności organów Inspekcji Weterynaryjnej.

Sprawozdanie z realizacji zadań w zakresie nadzoru weterynaryjnego, organizacji i stanu kadr w Inspekcji Weterynaryjnej (RRW-3) zawiera następujące informacje:

  • Dział 1 - nadzór nad paszami i paszami leczniczymi.
  • Dział 1A - nadzór nad utylizacją.
  • Dział 1B - nadzór nad materiałem biologicznych.
  • Dział 1 C - nadzór nad obrotem produktami leczniczymi weterynaryjnymi.
  • Dział 1D - dobrostan zwierząt.
  • Dział 2 - organizacja Inspekcji Weterynaryjnej i stan kadr w przekrojach: rodzaje wewnętrznych jednostek organizacyjnych, rodzaj wykształcenia, liczba.
  • Dział 2 A - osoby wyznaczone do wykonywania określonych czynności.
  • Dział 3 - liczba przeprowadzonych kontroli - postępowanie karne i karno-administracyjne. Podmioty nadzorowane sprawdzane są w przekrojach: przeprowadzone kontrole, rodzaj prowadzonej działalności, stwierdzone niezgodności, podmioty poddane kontroli, u których stwierdzono niezgodności oraz podmioty, w stosunku do których wszczęto postępowanie administracyjne lub karne.